Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) i Japońskiego Urzędu Patentowego (JPO)

Od 31 stycznia 2013 r. polscy zgłaszający mogą, w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Japońskim Urzędem Patentowym (JPO), skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Japonii, bazując na odpowiadającym mu polskim zgłoszeniu patentowym.

Na mocy zainicjowanego programu pilotażowego UPRP i JPO procedura PPH przyspiesza proces badania zgłoszenia w Japonii w oparciu o badanie odpowiadającego mu zgłoszenia polskiego, wykonane już przez eksperta UPRP. Zastosowanie procedury PPH pozwala polskim zgłaszającym na znaczące skrócenie czasu oczekiwania na uzyskanie patentu.

Od 1 listopada 2014 r. w umowie między UPRP a JPO będzie obowiązywała uproszczona procedura składania wniosków o zastosowanie procedury przyspieszonej (PPH MOTTAINAI).

Składając wniosek o zastosowanie przyspieszonej procedury w ramach programu pilotażowego PPH-MOTTAINAI, zgłaszający musi wypełnić formularz „The Explanation of Circumstances Concerning Accelerated Examination” („Okoliczności uzasadniające zastosowanie przyspieszonego badania”) zgodnie ze wskazówkami zawartymi w „Wytycznych dotyczących przyśpieszonego badania i odwołania”.

Szczegółowe informacje na temat procedury PPH MOTTAINAI i warunków jej stosowania znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej.
  •