Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Wyłączenie Elektronicznej Skrzynki Podawczej udostępnianej w ramach portalu IPU

Uprzejmie informujemy, że archiwalna Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP) udostępniana na Internetowym Portalu Usługowym od 1 października 2014 r. w trybie "tylko do odczytu" zostanie wyłączona w dniu 31 marca 2015 r.

Uwaga na faktury wprowadzające w błąd!

Urząd Patentowy otrzymuje coraz więcej sygnałów o składanych przez firmy komercyjne ofertach publikacji informacji o przedmiotach własności przemysłowej lub przypominających o upływającym okresie ochrony.

Komunikat Centrum Projektów Informatycznych dotyczący platformy ePUAP

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5.02.2015 r. na stronie epuap.gov.pl w dziale Aktualności zamieszczony został komunikat CPI dotyczący funkcjonowania platformy ePUAP. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

 

Zmiana platformy technicznej służącej do dokonywania zgłoszeń

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów, uprzejmie informujemy że w dniu 1 października 2014 r. nastąpiła zmiana platformy technicznej służącej do dokonywania zgłoszeń elektronicznych oraz przesyłania wniosków.


2015-03-23

Moduły szkoleniowe ip4inno w języku polskim

Urząd Patentowy RP tłumaczy na język polski i udostępnia moduły szkoleniowe projektu ip4inno.

2015-03-18

„Rejestracja kształtu funkcjonalnego jako znaku towarowego w świetle najnowszego orzecznictwa” – spotkanie konsultacyjno-informacyjne w Urzędzie Patentowym RP


Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym z Panią dr Lavinią Brâncuși z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.2015-03-03

epi-CEIPI Basic Traninig Course 2015 w Krakowie – zapisy na kurs [PRZEDŁUŻENIE NABORU]

University of Strasbourg Centre d'Études Internationales de la Propriété Intellectuelle (CEIPI), European Patent Institute (epi) oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie serdecznie zapraszają na kurs epi-CEIPI Basic Training in European Patent Law Kraków 2015.

 
2015-02-26

Podpisanie Umowy w sprawie utworzenia Wyszehradzkiego Instytutu Patentowego kamieniem milowym we współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej


Dnia 26 lutego br. w Bratysławie miała miejsce uroczystość podpisania Umowy w sprawie utworzenia Wyszehradzkiego Instytutu Patentowego.

2015-01-26

III edycja konkursu na informację medialną organizowanego przez Urząd Patentowy RP

Urząd Patentowy RP jest organizatorem III edycji konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej.

2015-01-26

III edycja konkursu na krótki film promujący ochronę własności intelektualnej 2015

Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w III edycji konkursu na krótki film promujący korzyści wynikające z ochrony własności intelektualnej.

 
2015-01-23

XIII edycja konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2015

Urząd Patentowy RP ogłasza XIII edycję konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2015.

2015-01-23

XIII edycja konkursu na plakat 2015

Urząd Patentowy RP ogłasza XIII edycję konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej.

2014-08-04

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Urzędu ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów ZjednoczonychUrząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) podpisał z Urzędem ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dwustronne porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnego wykorzystywania wyników pracy w sprawach patentowych inicjujące ustanowienie programu PPH pomiędzy oboma urzędami.