Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

Dane w Wyszukiwarce Przedmiotów Chronionych

Uprzejmie informujemy, że prace związane z wdrożeniem nowych systemów informatycznych zostały zakończone. W związku z powyższym dane prezentowane w Wyszukiwarce Przedmiotów Chronionych, dotyczące wzorów przemysłowych i wzorów zdobniczych, zostały zaktualizowane.


2015-11-18

Nowa szata graficzna strony tytułowej dowodu pierwszeństwa

Uprzejmie informujemy, że dowód pierwszeństwa wystawiany przez Urząd Patentowy RP w formie zaświadczenia, na podstawie art. 19 oraz art. 128 ustawy pwp, zmienił szatę graficzną strony tytułowej.

2015-11-16

Ekspert Urzędu Patentowego RP p. Jadwiga Gasik zdobyła dwa medale szachowe

Miło nam poinformować, że pani Jadwiga Gasik - ekspert Urzędu Patentowego w Departamencie Badań Patentowych zdobyła na Mistrzostwach Polski Administracji Rządowej Kobiet w Szachach srebrny medal w szachach szybkich oraz brązowy medal w szachach błyskawicznych.

 
2015-11-10

Szkolenia regionalne pt.: „Rejestracja znaku jeszcze nigdy nie była tak prosta – przełomowe zmiany w prawie znaków towarowych”

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniach poświęconych najnowszym zmianom w przepisach prawa krajowego dotyczących znaków towarowych. Ostatnie nowelizacje przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej wprowadziły szereg istotnych zmian, z których najważniejsze dotyczą reformy systemu rejestracji znaków towarowych.

2015-11-04

Register Plus dla wzorów przemysłowych - nowy internetowy serwis Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów UPRP, został uruchomiony nowy serwis Register Plus dla wzorów przemysłowych, zawierający dane dotyczące krajowych wzorów przemysłowych i zdobniczych. Dane są aktualizowane codziennie. Serwis ma dwie wersje językowe interfejsu użytkownika: polską i angielską.

2015-10-28

Komunikat w sprawie zmiany art. 236 ust. 3 ustawy – Prawo własności przemysłowej

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zmian wprowadzonych ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustaw regulujących warunki dostępu do wykonywania niektórych zawodów (Dz. U. z 2015 r. poz. 1505), w tym zmienionych przepisów ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1410), odnoszących się do działania za pośrednictwem pełnomocników w postępowaniu przed Urzędem Patentowym w sprawach związanych z dokonywaniem i rozpatrywaniem zgłoszeń oraz utrzymywaniem ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych itd. (art. 236), Urząd Patentowy informuje, co następuje.

 
2015-10-26

Polska przystąpiła do DesignView

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że z dniem 26 października 2015 r. Urząd Patentowy RP rozpoczął udostępnianie danych o zarejestrowanych wzorach przemysłowych w wyszukiwarce DesignView.

2015-10-22

Konkurs w ramach Poddziałania 2.3.4 PO IR „Ochrona własności przemysłowej”

21 września br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Poddziałania 2.3.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR) „Ochrona własności przemysłowej”.

2015-05-12

Komunikat o udziale Urzędu Patentowego RP w programie praktyk w administracji rządowej w 2015 roku

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Zapraszamy studentów do zapoznania się z naszą ofertą.