Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

Komercyjne oferty dotyczące publikowania informacji o znakach towarowych

W ostatnim czasie do Urzędu Patentowego RP zaczęły napływać sygnały dotyczące ofert składanych przez firmy komercyjne w zakresie publikacji informacji o znakach towarowych. Firmy te oferują usługę polegającą na publikowaniu informacji o chronionych znakach towarowych w swoich bazach internetowych. Działania te nie mają związku z działalnością Urzędu Patentowego, nie są przez Urząd inspirowane ani autoryzowane.

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej ostrzega przed nieuzasadnionymi opłatami

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie powiadomiła Urząd Patentowy RP o otrzymywanych od użytkowników systemu PCT sygnałach dotyczących wezwań do uiszczenia opłat za prowadzenie poszukiwań w bazach danych w odniesieniu do ich już opublikowanych zgłoszeń PCT. Informujemy, że wezwania te nie mają związku z działalnością Urzędu Patentowego, nie są przez Urząd inspirowane ani autoryzowane.

IP Marketplace - wirtualny serwis do zamieszczania ofert zakupu lub sprzedaży praw wyłącznych, dostępny dla polskich użytkowników

IP Marketplace to platforma on-line służąca do zamieszczania ofert sprzedaży praw wyłącznych na przedmioty ochrony własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, znaki towarowe oraz wzory przemysłowe) oraz ofert sprzedaży licencji do korzystania z nich.

 

2014-07-10

WIPO GREEN Roster Dostawców Usług

Skorzystaj z możliwości bezpłatnej publikacji reklamy swoich usług w zakresie zielonych technologii w WIPO GREEN Roster Dostawców Usług.

2014-06-27

Polskie Red Doty w Budapeszcie


Do 29 sierpnia 2014 r. w Muzeum Sztuki Stosowanej w Budapeszcie obejrzeć będzie można wystawę Polskie Red Doty, prezentującą produkty i projekty docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą Red Dot Design Award. Projektantami wystawy są Marta Niemywska i Dawid Grynasz.

 
2014-06-17

Konferencja naukowa - zjazd środowiska naukowego zajmującego się zagadnieniami własności intelektualnej

W dniach 15-17 czerwca br. w Krakowie odbył się pierwszy w Polsce zjazd środowiska naukowego zajmującego się zagadnieniami własności intelektualnej.

2014-06-02

Zamknięcie polskiego rachunku bankowego Europejskiego Urzędu Patentowego

Urząd Patentowy RP informuje, że z dniem 31 sierpnia 2014 r. Europejski Urząd Patentowy zamyka swój rachunek bankowy w Banku Handlowym w Warszawie S.A. dla wnoszenia opłat za zgłoszenia patentowe.

2014-05-17

„Prawo własności intelektualnej i nowych mediów” – nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim

W procesie rozwoju gospodarki opartej na wiedzy rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających kompetencje z zakresu ochrony, zarządzania i komercjalizacji własności intelektualnej.

 
2013-07-01

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej Chińskiej Republiki LudowejOd 1 lipca 2013 r. polscy zgłaszający mogą, w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Państwowym Urzędem Własności Intelektualnej ChRL (SIPO), skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Chinach, bazując na odpowiadającym mu polskim zgłoszeniu patentowym.

2013-01-31

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Japońskiego Urzędu PatentowegoOd 31 stycznia 2013 r. polscy zgłaszający mogą w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Japońskim Urzędem Patentowym (JPO) skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Japonii, bazując na odpowiadającym polskim zgłoszeniu patentowym.