Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


IP Marketplace - wirtualny serwis do zamieszczania ofert zakupu lub sprzedaży praw wyłącznych, dostępny dla polskich użytkowników

IP Marketplace to platforma on-line służąca do zamieszczania ofert sprzedaży praw wyłącznych na przedmioty ochrony własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, znaki towarowe oraz wzory przemysłowe) oraz ofert sprzedaży licencji do korzystania z nich.


2014-08-06

„PPH z Japonią i USA – jak skorzystać na przyspieszeniu procedury rozpatrywania zgłoszeń patentowych” – seminarium w Urzędzie Patentowym RP

Urząd Patentowy RP uprzejmie zaprasza na spotkanie konsultacyjno-informacyjne poświęcone omówieniu warunków korzystania przez polskich zgłaszających z programu PPH (Patent Prosecution Highway) w Japonii i USA oraz płynących z tego korzyści.

2014-08-05

Nabór sędziów specjalizujących się w sprawach patentowych do Rozszerzonej Komisji Odwoławczej EPO

Europejski Urząd Patentowy (EPO) ogłasza nabór sędziów krajowych specjalizujących się w sprawach patentowych na stanowiska zewnętrznych członków o kwalifikacjach prawniczych w Rozszerzonej Komisji Odwoławczej (każde państwo członkowskie może być reprezentowane przez jednego sędziego).

2014-08-04

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Urzędu ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów ZjednoczonychUrząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) podpisał z Urzędem ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dwustronne porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnego wykorzystywania wyników pracy w sprawach patentowych inicjujące ustanowienie programu PPH pomiędzy oboma urzędami.

 
2014-07-24

66. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2014” w Norymberdze

W dniach 30 października-2 listopada 2014 r. odbędą się 66. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze.

2014-07-15

Nowy serwis internetowy Urzędu Patentowego - Wyszukiwarka Przedmiotów Chronionych

W dniu dzisiejszym Urząd Patentowy RP udostępnił wersję beta nowej Wyszukiwarki Przedmiotów Chronionych, która po testach akceptacyjnych zastąpi dotychczasowy serwis „Bazy danych UPRP”.

2014-07-15

Program Konwergencji – wejście w życie praktyki dotyczącej zakresu ochrony znaków czarno-białych

W dniu dzisiejszym wchodzi w życie nowa praktyka dotycząca zakresu ochrony znaków czarno-białych – komunikat z 15.04.2014 r.

 
2014-07-10

WIPO GREEN Roster Dostawców Usług

Skorzystaj z możliwości bezpłatnej publikacji reklamy swoich usług w zakresie zielonych technologii w WIPO GREEN Roster Dostawców Usług.

2014-06-27

Polskie Red Doty w Budapeszcie


Do 29 sierpnia 2014 r. w Muzeum Sztuki Stosowanej w Budapeszcie obejrzeć będzie można wystawę Polskie Red Doty, prezentującą produkty i projekty docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą Red Dot Design Award. Projektantami wystawy są Marta Niemywska i Dawid Grynasz.

2013-07-01

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej Chińskiej Republiki LudowejOd 1 lipca 2013 r. polscy zgłaszający mogą, w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Państwowym Urzędem Własności Intelektualnej ChRL (SIPO), skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Chinach, bazując na odpowiadającym mu polskim zgłoszeniu patentowym.

 
2013-01-31

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Japońskiego Urzędu PatentowegoOd 31 stycznia 2013 r. polscy zgłaszający mogą w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Japońskim Urzędem Patentowym (JPO) skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Japonii, bazując na odpowiadającym polskim zgłoszeniu patentowym.