Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej PolskiejZmiana platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów, uprzejmie informujemy że w dniu 1 października 2014 r. nastąpiła zmiana platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń elektronicznych oraz przesyłaniu wniosków.


2015-01-26

III edycja konkursu na informację medialną organizowanego przez Urząd Patentowy RP

Urząd Patentowy RP jest organizatorem III edycji konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej.

2015-01-26

III edycja konkursu na krótki film promujący ochronę własności intelektualnej 2015

Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w III edycji konkursu na krótki film promujący korzyści wynikające z ochrony własności intelektualnej.

2015-01-23

XIII edycja konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2015

Urząd Patentowy RP ogłasza XIII edycję konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2015.

 
2015-01-23

XIII edycja konkursu na plakat 2015

Urząd Patentowy RP ogłasza XIII edycję konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej.

2015-01-16

„Dozwolony użytek prywatny a opłaty od urządzeń kopiujących i czystych nośników” – spotkanie konsultacyjno-informacyjne w Urzędzie Patentowym RP

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym z Panem dr. hab. Rafałem Sikorskim z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

2015-01-08

Zmiany do regulaminu haskiego

Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie zmiany do Wspólnego regulaminu do Porozumienia haskiego o międzynarodowej rejestracji wzorów (tekst zmienionej Zasady 18 oraz dodanej nowej Zasady 18bis).

 
2014-12-31

Polskojęzyczna wersja IP Response - test on-line do oceny praktyk przedsiębiorstwa w dziedzinie własności intelektualnej

Wykonanie testu zajmuje około 10 minut i pozwala sprawdzić, czy przedsiębiorstwo osiąga optymalne zyski dzięki kapitałowi intelektualnemu.

2014-11-13

Internetowa Platforma Edukacyjna Urzędu Patentowego RP

Urząd Patentowy RP informuje o uruchomieniu nowego serwisu edukacyjnego, w którym znajdują się przydatne informacje na temat ochrony własności intelektualnej.

2014-11-03

Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej podczas prac remontowych w Urzędzie Patentowym RP

W związku z prowadzonymi pracami remontowymi informujemy, że od dnia 3.11.2014 r. Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej będzie udzielało informacji wyłącznie drogą telefoniczną oraz mailową do czasu zakończenia remontu. Za utrudnienia przepraszamy.

 
2014-08-04

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Urzędu ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów ZjednoczonychUrząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) podpisał z Urzędem ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dwustronne porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnego wykorzystywania wyników pracy w sprawach patentowych inicjujące ustanowienie programu PPH pomiędzy oboma urzędami.