Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

2014-09-30

Zmiana platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów, uprzejmie informujemy że w dniu 1 października 2014 r o godz. 00:00 nastąpi zmiana platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń elektronicznych oraz przesyłaniu wniosków.

2014-09-24

Zmiana platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń

Uprzejmie informujemy, że Urząd Patentowy RP planuje w najbliższym czasie zmianę platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń elektronicznych oraz przesyłaniu wniosków.


2014-10-20

Konferencja organizowana przez Uniwersytet Jagielloński oraz HEIP-Link Project

Katedra Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz HEIP-Link Project zapraszają na konferencję, która odbędzie się w dniu 28 października 2014 r. w Collegium Maius w Krakowie.

2014-10-20

Tunezja dołączyła do TMview

Od 20 października dane dotyczące tunezyjskich znaków towarowych są dostępne w wyszukiwarce TMview.

2014-10-20

„Utwór jako przedmiot prawa autorskiego” – spotkanie konsultacyjno-informacyjne w Urzędzie Patentowym RP

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym z Panem dr hab. Wojciechem Machałą z Uniwersytetu Warszawskiego.

 
2014-10-14

II edycja konkursu na krótki film promujący ochronę własności intelektualnej 2014

Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w II edycji konkursu na krótki film promujący korzyści wynikające z ochrony własności intelektualnej.

2014-10-13

„Wolny dostęp a kwestie komercjalizacji wyników badań naukowych” – spotkanie konsultacyjno-informacyjne w Urzędzie Patentowym RP

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym z Panem dr. Krzysztofem Siewiczem z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

2014-10-03

Informacja dotycząca zmian w regulaminie XII edycji konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską, licencjacką lub inżynierską

Uprzejmie informujemy, że wychodząc naprzeciw Ośrodkom Akademickim, w których przesunięto wcześniej zaplanowane obrony prac z września na październik 2014 r., Urząd Patentowy RP dokonał zmian w regulaminie XII edycji konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską, licencjacką lub inżynierską, co umożliwi złożenie w terminie do 30 października prac obronionych do 28 października br.

 
2014-10-02

Wspólny komunikat oraz wspólna praktyka dotycząca zakresu względnych podstaw odmowy – ryzyka wprowadzenia w błąd

Urząd Patentowy RP informuje o wydanych: „Wspólnym komunikacie oraz wspólnej praktyce w zakresie względnych podstaw odmowy – prawdopodobieństwo wprowadzenia w błąd (wpływ elementów pozbawionych charakteru odróżniającego / o charakterze mało odróżniającym)”.

2014-08-04

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Urzędu ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów ZjednoczonychUrząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) podpisał z Urzędem ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dwustronne porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnego wykorzystywania wyników pracy w sprawach patentowych inicjujące ustanowienie programu PPH pomiędzy oboma urzędami.

2014-07-24

66. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2014” w Norymberdze

W dniach 30 października-2 listopada 2014 r. odbędą się 66. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze.

 
2013-07-01

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej Chińskiej Republiki LudowejOd 1 lipca 2013 r. polscy zgłaszający mogą, w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Państwowym Urzędem Własności Intelektualnej ChRL (SIPO), skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Chinach, bazując na odpowiadającym mu polskim zgłoszeniu patentowym.