Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej PolskiejPrzywrócenie dostępności systemu ePUAP

Informujemy, iż utrudnienia w dostępności systemu ePUAP2 zostały usunięte i można dokonywać zgłoszeń elektronicznych za pośrednictwem tej platformy do Urzędu Patentowego.Uwaga na faktury wprowadzające w błąd!

Urząd Patentowy otrzymuje coraz więcej sygnałów o składanych przez firmy komercyjne ofertach publikacji informacji o przedmiotach własności przemysłowej lub przypominających o upływającym okresie ochrony.


2015-07-10

Ekosystem innowacyjności w Japonii – otwarte spotkanie z przedstawicielami Japońskiego Urzędu Patentowego

W piątek, 10 lipca 2015 r., w Urzędzie Patentowym odbyło się spotkanie z prof. Sadao Nagaoką z Tokyo Keizai University.

2015-06-18

Podsumowanie konkursu „Student-Wynalazca 2015” w Urzędzie Patentowym RP

W Urzędzie Patentowym RP odbyła się w dn. 18 czerwca br. uroczystość podsumowania tegorocznej edycji Konkursu „Student-Wynalazca”, połączona z prezentacją nagrodzonych rozwiązań i wręczeniem dyplomów młodym twórcom.

 
2015-06-08

Znaki towarowe i wzory przemysłowe w nowej aplikacji

W dniu 8 czerwca 2015 r. Urząd Patentowy RP uruchomił nowy system informatyczny wspierający procedury udzielania praw wyłącznych na znaki towarowe i wzory przemysłowe pod nazwą BackOffice.

2015-06-03

Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej

Urząd Patentowy RP, w ramach prowadzonej działalności, dbając o wysoką jakość relacji z interesantami, uruchomił nowe Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej, na bazie funkcjonującej wcześniej komórki Informacji Ogólnej.

2015-06-03

Uruchomienie nowych usług

Urząd Patentowy RP udostępnia dwa nowe formularze interaktywne ułatwiające generowanie podań o udzielenie praw na znaki towarowe i wzory przemysłowe.

 
2015-05-13

V edycja Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2015”

Celem Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2015”, organizowanego corocznie przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych – Naczelną Organizację Techniczną, jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych innowacyjnych rozwiązań mogących mieć wpływ na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski.