Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Problemy z nawiązaniem połączenia z UPRP za pomocą aplikacji eOLF

Aby móc wysyłać zgłoszenia za pomocą aplikacji OnlineFiling do Urzędu Patentowego RP, konieczna jest aktualizacja certyfikatów służących do nawiązania połączenia z serwerem.

2014-10-01

Zmiana platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów, uprzejmie informujemy że w dniu 1 października 2014 r. nastąpiła zmiana platformy technicznej służącej dokonywaniu zgłoszeń elektronicznych oraz przesyłaniu wniosków.


2014-12-10

E-PUNKT – pomoc w poznaniu prawa obrotu elektronicznego

Punkt Kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców „e-PUNKT” to serwis, który pozwala przedsiębiorcom i konsumentom zwiększyć świadomość korzystania z Internetu. Dzięki niemu użytkownicy mogą lepiej zrozumieć m.in. kwestie prawne związane z e-zakupami.

2014-12-02

Międzynarodowe Forum Grupa Wyszehradzka-Chiny "Własność intelektualna w strategii biznesowej"

28 listopada 2014 r. odbyło się Międzynarodowe Forum Grupa Wyszehradzka-Chiny "Własność intelektualna w strategii biznesowej”.

 
2014-11-28

Wyniki XII edycji konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską, licencjacką lub inżynierską na temat własności intelektualnej ogłoszonego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r.

W dniu 12 listopada 2014 r. odbyło się posiedzenie Jury XII edycji konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską, licencjacką lub inżynierską na temat własności intelektualnej, zorganizowanego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

2014-11-28

Wyniki XII edycji konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej ogłoszonego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r.

W dniu 28 października 2014 r. odbyło się posiedzenie Jury konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, zorganizowanego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

2014-11-28

Wyniki II edycji konkursu na krótki film i na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, ogłoszonych przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r.

W II edycji konkursów na krótki film i na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej do UPRP wpłynęło 16 filmów oraz 93 artykuły, 1 audycja radiowa i 7 filmików – nagrań edukacyjnych o znakach towarowych.

 
2014-11-13

Nowa wersja Wyszukiwarki Przedmiotów Chronionych

Urząd Patentowy RP informuje o udostępnieniu klientom nowej wersji wyszukiwarki przedmiotów chronionych.

2014-11-13

Internetowa Platforma Edukacyjna Urzędu Patentowego RP

Urząd Patentowy RP informuje o uruchomieniu nowego serwisu edukacyjnego, w którym znajdują się przydatne informacje na temat ochrony własności intelektualnej.

2014-11-03

Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej podczas prac remontowych w Urzędzie Patentowym RP

W związku z prowadzonymi pracami remontowymi informujemy, że od dnia 3.11.2014 r. Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej będzie udzielało informacji wyłącznie drogą telefoniczną oraz mailową do czasu zakończenia remontu. Za utrudnienia przepraszamy.

 
2014-08-04

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Urzędu ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów ZjednoczonychUrząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) podpisał z Urzędem ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dwustronne porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnego wykorzystywania wyników pracy w sprawach patentowych inicjujące ustanowienie programu PPH pomiędzy oboma urzędami.