Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

IP Marketplace - wirtualny serwis do zamieszczania ofert zakupu lub sprzedaży praw wyłącznych, dostępny dla polskich użytkowników

IP Marketplace to platforma on-line służąca do zamieszczania ofert sprzedaży praw wyłącznych na przedmioty ochrony własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, znaki towarowe oraz wzory przemysłowe) oraz ofert sprzedaży licencji do korzystania z nich.


2014-09-18

Dzień Otwarty Urzędu Patentowego RP organizowany w ramach XVIII Festiwalu Nauki – Warszawa 2014

Urząd Patentowy RP (UPRP) po raz kolejny współuczestniczy w Festiwalu Nauki w Warszawie, organizując Dzień Otwarty.

2014-09-10

33. Seminarium Naukowe Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych w Cedzynie


W dniach 15-19 września br. w Cedzynie k/Kielc odbędzie się 33. Seminarium Naukowe Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych.

2014-09-08

„EU and US approaches to the problem of providing access to standard essential patents (SEPs)” – spotkanie konsultacyjno-informacyjne w Urzędzie Patentowym RP

8 września 2014 r., w Urzędzie Patentowym RP, odbyło się spotkanie konsultacyjno-informacyjne z udziałem prof. Jorge Contrerasa i dr. hab. Rafała Sikorskiego.

 
2014-09-05

X Międzynarodowe Sympozjum „Własność Przemysłowa w Innowacyjnej Gospodarce - Od pomysłu do zysku: jak budować innowacyjny biznes”

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował, w dniach 4–5 września 2014 r., X międzynarodowe sympozjum z cyklu „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”.

2014-08-06

„PPH z Japonią i USA – jak skorzystać na przyspieszeniu procedury rozpatrywania zgłoszeń patentowych” – seminarium w Urzędzie Patentowym RP

2 września 2014 r., w Urzędzie Patentowym RP, odbyło się spotkanie konsultacyjno-informacyjne poświęcone warunkom korzystania przez polskich zgłaszających z programu PPH (Patent Prosecution Highway) w Japonii i USA oraz płynących z tego korzyści.

2014-08-05

Nabór sędziów specjalizujących się w sprawach patentowych do Rozszerzonej Komisji Odwoławczej EPO

Europejski Urząd Patentowy (EPO) ogłasza nabór sędziów krajowych specjalizujących się w sprawach patentowych na stanowiska zewnętrznych członków o kwalifikacjach prawniczych w Rozszerzonej Komisji Odwoławczej (każde państwo członkowskie może być reprezentowane przez jednego sędziego).

 
2014-08-04

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Urzędu ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów ZjednoczonychUrząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) podpisał z Urzędem ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) dwustronne porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnego wykorzystywania wyników pracy w sprawach patentowych inicjujące ustanowienie programu PPH pomiędzy oboma urzędami.

2014-07-24

66. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2014” w Norymberdze

W dniach 30 października-2 listopada 2014 r. odbędą się 66. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze.

2013-07-01

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej Chińskiej Republiki LudowejOd 1 lipca 2013 r. polscy zgłaszający mogą, w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Państwowym Urzędem Własności Intelektualnej ChRL (SIPO), skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Chinach, bazując na odpowiadającym mu polskim zgłoszeniu patentowym.

 
2013-01-31

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Japońskiego Urzędu PatentowegoOd 31 stycznia 2013 r. polscy zgłaszający mogą w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Japońskim Urzędem Patentowym (JPO) skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Japonii, bazując na odpowiadającym polskim zgłoszeniu patentowym.