Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2017-08-17

36. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w 36. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych, które odbędzie się w dniach 18-22 września br. w Cedzynie k/Kielc.

W ramach seminarium zaprezentowanych zostanie wiele zagadnień niezwykle istotnych dla efektywnego zarządzania własnością intelektualną w placówkach naukowych, dotyczących między innymi: transferu technologii, ochrony wyników badań naukowych, plagiatu, procedur uzyskiwania ochrony patentowej, w tym również poprzez Wyszehradzki Instytut Patentowy dla procedury międzynarodowej PCT, wzornictwa przemysłowego oraz ochrony znaków towarowych w nowym systemie zgłoszeniowym, jak również prawa autorskiego. Zagadnienia te zostaną przedstawione przez przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz grono wybitnych specjalistów reprezentujących liczne ośrodki naukowe w Polsce zajmujące się problematyką własności intelektualnej.

W ramach Seminarium zaplanowano również sesje warsztatowe z udziałem ekspertów urzędów patentowych: polskiego i europejskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia. Szczegółowych informacji na temat zgłoszeń oraz organizacji Seminarium udziela p. Grażyna Krawczyk, e-mail: gkrawczyk@uprp.pl


  •