Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2018-12-19

Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Patentowym RP

Harcerze z Komendy Głównej ZHP odwiedzili 19 grudnia 2018 roku siedzibę Urzędu Patentowego RP przynosząc ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane w ramach międzynarodowej sztafety dobrej woli przez skautów z całego świata.
Betlejemskie Światło Pokoju stanowi znak braterstwa, jedności, pokoju i nadziei. Jest ono nieodłącznym elementem adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tradycja zapoczątkowana w Austrii w 1986 roku, od 1991 roku realizowana jest przez Związek Harcerstwa Polskiego. W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat. Przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich i przekazując dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii, Polska staje się jednym z ogniw sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku harcerska służba przebiega pod hasłem „Światło, które łączy”. Harcerze przynoszą światło wszystkim, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość. Harcerską misją jest zaniesienie Światła do władz państwowych i samorządowych, do urzędów i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej. Delegację Komendy Głównej Harcerstwa Polskiego przyjęli pracownicy i Kierownictwo Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszyło wspólne śpiewanie staropolskich kolęd i tradycyjne dzielenie się opłatkiem.
  •  
Galeria