URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


2017-03-03

Grycan skarży się na lody z Lidla: "Opakowania są łudząco podobne". Komornik zabezpieczył tysiące pudełek. Jest reakcja Lidla

Gazeta.pl

Spółka Lodziarnie Firmowe, właściciel marki lodów Grycan, poskarżyła się, że pudełka lodów Ballino, marki własnej Lidla, są łudząco podobne do ich opakowań. Jak informuje spółka, w siedmiu centrach dystrybucyjnych Lidla, na mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie, komornik zajął w środę 46 tys. opakowań lodów Ballino. W związku z zaistniałą sytuacją Lidl wydał specjalne oświadczenie.

46 tys. opakowań zabezpieczonych przez komornika w centrach Lidla to, jak wyliczyła Gazeta Wyborcza, około dwa tiry towaru. Jak podała spółka Lodziarnie Firmowe, sieć Lidl zobowiązała się do usunięcia lodów Ballino ze wszystkich swoich ok. 600 sklepów do dzisiaj do godziny 13:00. Lidl miał też usunąć ze swojej strony ofertę lodów Ballino. Na razie jest ona widoczna w serwisie.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, lody Grycan były przez jakiś czas w ramach wspólnych akcji sprzedawane w Lidlu. Pod koniec zeszłego roku sieć zaczęła sprzedawać natomiast lody własnej marki Ballino.

Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21443449,grycan-skarzy-sie-na-lody-z-lidla-opakowania-sa-ludzaco-podobne.html
  •  Wyszukaj Artykuły

Słowa kluczowe

Z okresu

od:  kalendarz
do:  kalendarz

Wyniki wyszukiwania

Proszę wprowadzić zapytanie

Przegląd prasy

Archiwum Przeglądu Prasy