Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2018-06-02

Zaproszenie na galę finałową konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”

29 czerwca 2018 r.

Dziennik Gazeta Prawna zaprasza do udziału w gali finałowej konkursu „Eureka! DGP” Podczas spotkania nagrodzony zostanie najlepszy wynalazek zgłoszony przez polską uczelnie lub instytut naukowy.

Gala wręczenia odbędzie się 29 czerwca 2018 r., o godzinie 13 w budynku Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ul. Hoża 20, Warszawa.

Spotkanie połączone zostanie z panelem dyskusyjnym pt.: „Gdzie te CRISPRy i perowskity, czyli jak włączyć turbodopalacz polskiej nauce”.

Osoby zamierzające wziąć udział w spotkaniu proszone są o dokonanie rejestracji elektronicznej.

Każda zarejestrowana osoba otrzyma mailowe potwierdzenie rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o projekcie na stronie konkursu.

Konkurs „Eureka DGP - Odkrywamy polskie wynalazki" na polskim rynku prasowym ma szczególny wymiar popularyzatorski. Inicjatywa szerokiej promocji polskich osiągnięć technicznych stanowi bardzo cenny wkład sprzyjający upowszechnianiu wiedzy o potencjale krajowej nauki i techniki mogącej poszczycić się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami na skalę światową. Wspomniany konkurs, organizowany m.in pod patronatem Urzędu Patentowego RP, istotnie przyczynia się do budowy kultury innowacyjnej polskiego społeczeństwa, które otrzymując szeroką i kompetentną informację na temat najbardziej wartościowych polskich wynalazków może w coraz większym stopniu doceniać wagę własności intelektualnej. Inicjatywa Dziennika Gazety Prawnej co roku owocuje wyłonieniem najbardziej ciekawych i wartościowych wynalazków spośród wszystkich rozwiązań zgłoszonych do rywalizacji konkursowej. Wynalazki te są następnie prezentowane w obszernych artykułach stanowiących jednolity cykl wydawniczy. Wybór najlepszych rozwiązań technicznych w drodze konkursu organizowanego przez jedną z czołowych redakcji prasowych z pewnością bardzo dobrze służy promocji polskiej myśli technicznej oraz przyczynia się do szeroko pojętego rozwoju innowacyjności.


  •