Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-01-03

Księga jubileuszowa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej „100 lat własności przemysłowej w Polsce”

W listopadzie 2018 roku, z okazji 100 – lecia istnienia Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej ukazała się Księga jubileuszowa UPRP „100 lat własności przemysłowej w Polsce”.

Licząca blisko 1700 stron pozycja to najbardziej obszerna księgą pamiątkowa wydana przez Wydawnictwo Wolters Kluwer. Redaktorem naukowym jest prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej dr Alicja Adamczak.

Publikacja składa się z trzech części: pierwszej historycznej, drugiej obejmującej aspekty materialno-prawne i proceduralne oraz trzeciej o zarządzaniu własnością przemysłową. Księga liczy ponad 90 artykułów, których autorami są wybitni specjaliści z dziedziny prawa, ekonomii, historii, techniki jak również wynalazcy, przedsiębiorcy i projektanci.

Słowo wstępne do Księgi przekazał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a listy gratulacyjne dyrektorzy i prezesi międzynarodowych instytucji najściślej współpracujących z UPRP: WIPO, EPO i EUIPO.

Księga jubileuszowa UPRP to pozycja szczególna „przedstawiająca szeroką gamę zagadnień związanych z historią, teraźniejszością, ale także perspektywami rozwoju systemu ochrony praw na dobrach niematerialnych i ich wykorzystaniem w praktyce” – ze wstępu dr Alicji Adamczak.

Prezentacja Księgi, której dokonali wspólnie prezes Wydawnictwa Wolters Kluwer sp. z o.o. Włodzimierz Albin i prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicja Adamczak, odbyła się 26 listopada 2018 roku podczas uroczystości wręczenia odznak honorowych Prezesa Rady Ministrów „Za zasługi dla wynalazczości” na Zamku Królewskim w Warszawie.

Księgę można nabyć w księgarni internetowej.