URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


2018-03-23

Masz pomysł na innowacyjne rozwiązanie? Zgłoś go do programu „Dobry Pomysł”!

Polski Fundusz Rozwoju S.A. wraz z konsorcjantami Investin S.A., Fundacją Zaawansowanych Technologii oraz Fundacją FIRE z inicjatywy ówczesnego Ministerstwa Rozwoju realizuje program o nazwie „Dobry Pomysł”.

Pilotażowy program Dobry Pomysł przeznaczony jest dla osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, ale potrzebują profesjonalnego wsparcia w ich dalszym rozwoju.

Program Dobry Pomysł wyróżnia się spośród dotychczasowych instrumentów wsparcia tym, że skierowany jest do osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej i poszukują pomocy w rozwijaniu oraz komercjalizowaniu swoich wynalazków i projektów. Do programu mogą zgłosić się studenci, naukowcy, pracownicy firm oraz pozostali pasjonaci techniki i innowacji.

Każdy Pomysłodawca uzyska w programie:

  • profesjonalną ocenę potencjału rynkowego, innowacyjności projektu czy jego opłacalności opracowaną przez eksperta branżowego i analityka biznesowego. Ocena może być podstawą do dalszej pracy nad pomysłem, niezależnie od tego, czy Pomysł zakwalifikuje się do wsparcia w ramach programu Dobry Pomysł.

Dla wybranych najlepszych pomysłów eksperci przygotują analizy i ekspertyzy w formie biznesplanu, a także dwie z poniższych usług (w zależności od potrzeb):

  • ofertę w celu pozyskania inwestora – pitch deck i mentoring w zakresie prezentacji pomysłu przed potencjalnym inwestorem;
  • przygotowanie pomysłu do etapu rozpoczęcia docelowej działalności gospodarczej, w tym mentoring w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej
  • dokumentację przygotowującą do pozyskania finansowania w celu komercjalizacji pomysłu w ramach instrumentów oferowanych przez PFR, PARP, ARP, NCBiR, BGK i in.

Dotychczas do programu zostało zgłoszonych ponad 500 pomysłów, a każdy z nich dokładnie zweryfikowany i oceniony. Komisje eksperckie wyselekcjonowały już prawie 30 najlepszych pomysłów, które otrzymają wsparcie w ich dalszym rozwoju.

Nabór trwa cały czas, a organizatorzy serdecznie zachęcają do wejścia na stronę dobrypomysl.pfr.pl, zapoznania się ze szczegółami programu i wypełnienia prostego i krótkiego formularza aplikacyjnego.


  •  


Zobacz również