Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2016-09-28

„Od pomysłu do komercjalizacji – zbuduj swoją strategię ochrony” - seminaria Urzędu Patentowego

Urząd Patentowy RP zorganizował bezpłatne seminaria z zakresu zarządzania własnością przemysłową, które odbyły się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej w dniach 10 i 11 października 2016 r. Wydarzenia adresowane były w szczególności do małych i średnich przedsiębiorstw, środowiska naukowego oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.

Seminaria były poświęcone budowaniu strategii ochrony z uwzględnieniem wybranych przedmiotów własności przemysłowej: wynalazków, wzorów użytkowych, znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Zaprezentowane zostały praktyczne aspekty uzyskiwania ochrony oraz ostatnie zmiany w przepisach prawnych w tym zakresie.

Seminaria poprowadzili specjaliści w dziedzinie ochrony własności intelektualnej i zarządzania dobrami niematerialnymi: pracownicy naukowi, rzecznicy patentowi oraz eksperci Urzędu Patentowego.

Urząd zachęca ponadto do odwiedzenia 10. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2016, która miała miejsce w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej w dniach 10-12 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora Wystawy – Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Program IWIS 10.10.2016

Program IWIS 11.10.2016

Prezentacje:


  •