Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2018-01-12

Owocny mariaż pocztowców ze startupami

Rzeczpospolita

Poczta Polska jest jedną z pierwszych spółek Skarbu Państwa, które tak mocno postawiły na innowacje. Operator sięga po projekty rodzimych, młodych firm. Teraz na celownik wziął pojazdy elektryczne i autonomiczne roboty.

Państwowy operator pocztowy znalazł się w finale konkursu The Heart Open Innovation Awards, w gronie najbardziej pożądanych i najlepiej ocenianych partnerów do współpracy przy rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć. Spółka, powszechnie oceniana jako konserwatywna, została zaliczona do najlepiej kooperujących ze startupami. Co więcej, młode i innowacyjne firmy same nominowały Pocztę do tej nagrody, obok takich instytucji jak Google Campus Warsaw, Orange czy UPC. Ta zaskakująca pozycja Poczty nie powinna jednak dziwić. Państwowa firma od dwóch lat konsekwentnie otwiera bowiem swoje podwoje dla rodzimych innowatorów. To m.in. efekt dwóch rund programu akceleracyjnego „GammaRebels powered by Poczta Polska". Dawid z Goliatem Elektryczne pojazdy miejskie, autonomiczne roboty czy cyfrowe systemy optymalizujące procesy logistyczne oraz wspierające sprzedaż i komunikację – to tylko część z nowatorskich rozwiązań, które znalazły się w II rundzie „GammaRebels".

[Michal Duszczyk]


  •