Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2018-04-16

„Patentability issues in the fields of pharmacy and biotechnology” - seminarium w Urzędzie Patentowym RP

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) oraz Europejski Urząd Patentowy (EPO) organizują seminarium pt.: „Patentability issues in the fields of pharmacy and biotechnology”, które odbędzie się w dniu 9 maja 2018 r. w siedzibie Urzędu Patentowego RP, al. Niepodległości 188/192, w godzinach 8.45-15.00.


Seminarium adresowane jest do przedsiębiorców, w szczególności z sektora MŚP, których profil działalności obejmuje dziedziny takie jak farmacja i biotechnologia, do przedstawicieli uczelni i jednostek naukowo-badawczych współpracujących z takimi przedsiębiorstwami oraz do rzeczników patentowych dokonujących zgłoszeń patentowych w tych dziedzinach.

W trakcie seminarium poruszone zostaną wybrane tematy dotyczące zdolności patentowej w tym kwestie ujawnienia wynalazku biotechnologicznego czy zagadnienia związane z wynalazkiem selektywnym w dziedzinie farmacji. Eksperci UPRP opowiedzą o wyzwaniach związanych ze sporządzaniem międzynarodowych sprawozdań o stanie techniki i opinii wstępnych w ramach Wyszehradzkiego Instytutu Patentowego. Eksperci EPO omówią najnowsze decyzje Izby Odwoławczej, które odnoszą się do wynalazków farmaceutycznych i biotechnologicznych. Wśród zaproszonych prelegentów pojawią się także przedstawiciele firm farmaceutycznych oraz rzecznicy patentowi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem w przygotowywaniu i procedowaniu zgłoszeń patentowych w Polsce i poza jej granicami. Będzie także możliwość wzięcia udziału w dyskusji na tematy związane z patentowaniem wynalazków w dziedzinie farmacji i biotechnologii.

Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Program seminarium


  •