Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-05-28

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Urzędu Patentowego RP „Własność intelektualna w Twojej szkole”

IP to nie tylko internetowy adres komputera, to również skrót od intellectual property, czyli własności intelektualnej, którą podobnie jak tę materialną należy chronić. Żyjemy w jej świecie: opatentowane wynalazki, utwory chronione prawem autorskim, tajemnice przedsiębiorstw, znaki towarowe – to tylko niektóre jej przykłady. Warto zdobyć więcej informacji na temat przedmiotów własności intelektualnej i sposobów ich ochrony, a także dowiedzieć się, jak czerpać korzyści z własnej twórczości i legalnie korzystać z cudzej.


W ramach projektu zdobędziesz wiedzę na temat ochrony i zarządzania własnością intelektualną, którą będziesz mógł przekazać swoim uczniom. Pomożemy Ci zorganizować inspirujące zajęcia i konkursy w Twojej szkole! Twoi uczniowie wezmą udział w ciekawych zajęciach i konkursach, poznają najciekawsze przypadki, w których własność intelektualna odegrała niebagatelną rolę.

Kogo szukamy?

 • Nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy rozwijają twórcze pasje ze swoimi uczniami i wspierają ich w zdobywaniu nowoczesnej i przydatnej wiedzy.

Jeżeli Twoi uczniowie:

 • tworzą wynalazki, a śrubokręty, lutownica, wkrętaki lub odczynniki to dla nich chleb powszedni,
 • mają duszę artysty, piszą wiersze, prowadzą bloga lub własny kanał w Internecie, malują obrazy lub komponują utwory,
 • interesują się najnowszymi technologiami, uwielbiają gadżety, tworzą aplikacje i programy komputerowe,
 • mają gen przedsiębiorcy i myślą o rozwoju własnej firmy,
 • chcieliby dowiedzieć się więcej o własności intelektualnej oraz jak ją wykorzystać w codziennym życiu,

skorzystaj z poniższego formularza i zarejestruj się już dziś!

W naszym projekcie dowiesz się, jak chronić innowacyjne projekty, jak legalnie korzystać z cudzych rozwiązań i chronić własne utwory, kiedy warto opatentować swoje rozwiązanie i zarejestrować znak towarowy.

Czekają na Ciebie:

 • Dwudniowe szkolenie poświęcone własności intelektualnej i rozwijaniu kompetencji pedagogicznych (planowany termin: 26-27 września 2019 r.),
 • Materiały edukacyjne (ilustrowana publikacja poświęcona własności intelektualnej, przykładowe scenariusze zajęć i testy sprawdzające, a także najciekawsze studia przypadków do wykorzystania podczas zajęć z młodzieżą),
 • Materiały promocyjne do wykorzystania podczas zajęć z uczniami,
 • Profesjonalne wsparcie w organizacji zajęć dla uczniów w ich szkołach (możliwość konsultacji online z partnerami projektu),
 • Uczniowie będą mogli wziąć udział w wizycie studyjnej w Urzędzie Patentowym RP,
 • Zaświadczenie o udziale w projekcie.

W ramach projektu nauczyciele przeprowadzą zajęcia lub inne aktywności (konkursy, festiwale etc.) poświęcone promowaniu ochrony własności intelektualnej!

Najciekawsze aktywności zostaną nagrodzone!

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt otrzymał Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej

Dodatkowe pytania dotyczące udziału w projekcie prosimy kierować na adres e-mail: marek.gozdera@uprp.gov.pl


Dane nauczyciela:

Imię:

Nazwisko:

Adres e-mail:

Nr tel. kontaktowego:

Prowadzony przedmiot:

Czemu chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w naszym projekcie? (opcjonalnie):

Dane szkoły:

Nazwa:

Adres:

Miasto:

Kod pocztowy:

Adres e-mail:

Tel. kontaktowy:

Podanie wszystkich danych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, jednak niezbędne do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym. Dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, którego konsekwencją będzie automatyczne odrzucenie zgłoszenia w przypadku niezakreślenia pola wyboru. Administratorem danych osobowych jest organizator projektu edukacyjnego – Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Al. Niepodległości 188/192, skrytka poczt. 203, 00-950 Warszawa, tel. 22 579 05 55, centrum.kontaktowe@uprp.gov.pl, inspektor ochrony danych - tel. 22 579 00 25, fax 22 579 00 01, e-mail: iod@uprp.pl . Państwa dane mogą być udostępniane upoważnionym podmiotom nadzorującym i kontrolującym Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Wyrażam zgodę na:

- przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Administratora Danych w celu rekrutacji do projektu edukacyjnego, a następnie ich archiwizacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 26 kwietnia 2016 r.¹, ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) oraz zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz.1219),

- umieszczenie moich danych w bazie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, zachowując prawo do: dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu lub skargi do organu nadzorczego, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

¹ Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).