Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

4 maja 2018 roku dniem wolnym od pracy w Urzędzie Patentowym RP

Szanowni Państwo, informujemy, że dzień 4 maja 2018 r. jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie Patentowym RP. Ewentualne zgłoszenia przyjmowane są całodobowo przez służbę portierską.

Ostrzeżenie przed wprowadzającymi w błąd wezwaniami do zapłaty lub fakturami!

Szanowni Państwo, na terytorium Polski i innych krajów działają firmy, które proponują wpisy do rejestru znaków towarowych, wynalazków, wzorów przemysłowych i wzorów użytkowych, żądając wpłaty określonej kwoty na wskazane w wezwaniu lub na fakturze konto. Informujemy, że tylko wpis do rejestru Urzędu Patentowego RP zapewni Państwu ochronę prawną własności przemysłowej.

Problemy z odbiorem dokumentów

Szanowni Państwo, informujemy, że występują problemy z odbiorem dokumentów wysyłanych za pomocą jednego z formularzy dostępnego na platformie ePUAP. W związku z tym, uprzejmie prosimy o korzystanie w korespondencji wysłanej do UPRP za pośrednictwem platformy ePUAP wyłącznie z formularzy, do których linki są dostępne na stronie UPRP.

 

Biuletyn Urzędu Patentowego (znaki towarowe)

Urząd Patentowy RP informuje, że od dnia 1 stycznia 2017 r. Biuletyn Urzędu Patentowego, w części dotyczącej zgłoszeń znaków towarowych, będzie wydawany jako tygodnik jedynie w wersji elektronicznej. Pierwszy numer w roku 2017 zostanie opublikowany w dniu 2 stycznia 2017 r. W odniesieniu do zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych Biuletyn Urzędu Patentowego będzie wydawany na zasadach dotychczasowych, tj. jako dwutygodnik w wersji papierowej i elektronicznej.


2018-04-18

Medale dla Studentów-Wynalazców na 46. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie

Wszyscy zwycięzcy VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca zostali nagrodzeni medalami i nagrodami specjalnymi przez międzynarodowe jury 46. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

2018-04-18

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2018

20-21 czerwca 2018 r.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG są narzędziem promocji innowacyjnych rozwiązań: produktów, technologii i usług z różnych branż i dziedzin, w celu ich transferu do przemysłu oraz komercjalizacji.

2018-04-17

VI edycja Konkursu na informację medialną o tematyce ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej 2018

Urząd Patentowy RP ogłasza VI edycję Konkursu na informację medialną o tematyce ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej.

 
2018-04-17

VI edycja Konkursu na krótki film promujący ochronę własności intelektualnej 2018

Urząd Patentowy RP ogłasza VI edycję Konkursu na krótki film promujący ochronę własności intelektualnej.

2018-04-17

XVI edycja Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2018

Urząd Patentowy RP ogłasza XVI edycję Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej.

2018-04-16

„Patentability issues in the fields of pharmacy and biotechnology” - seminarium w Urzędzie Patentowym RP

9 maja 2018 r.

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) oraz Europejski Urząd Patentowy (EPO) organizują seminarium pt.: „Patentability issues in the fields of pharmacy and biotechnology”, które odbędzie się w dniu 9 maja 2018 r. w siedzibie Urzędu Patentowego RP, al. Niepodległości 188/192, w godzinach 8.45-15.00. 
2018-04-12

Polskie innowacje docenione w Moskwie! Jedenaście złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal dla polskich inżynierów i naukowców!

W dniach 5 do 8 kwietnia odbył się XXI Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2018”.2018-04-11

Seminaria regionalne pt. „Patent na sukces”

Eksperci Urzędu Patentowego RP przeprowadzili kolejną edycję regionalnych seminariów poświęconych szeroko rozumianej problematyce własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów własności przemysłowej oraz możliwości ich ochrony.

2018-03-30

„100 lat Ochrony Własności Przemysłowej w Polsce” – konferencja Urzędu Patentowego RP z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy

26 kwietnia 2018 r.

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w konferencji organizowanej z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej „100 lat Ochrony Własności Przemysłowej w Polsce”, która odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 
2018-03-29

IP Course for Paralegals

18-20 kwietnia 2018 r.

Urząd Patentowy RP w imieniu EUIPO serdecznie zaprasza do udziału w Kursie IP skierowanym do asystentów prawnych, przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych tematyką unijnych znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych.