Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2011-01-27

"Używanie znaków renomowanych w Internecie, a najnowsze orzecznictwo ETS" - wykład otwarty w Urzędzie Patentowym RP w dniu 27.01.2011 r.

W Urzędzie Patentowym RP odbył się wykład pt. „Używanie znaków renomowanych w Internecie, a najnowsze orzecznictwo ETS”, który wygłosił Pan dr Mariusz Kondrat i wystąpienie eksperta w Departamencie Badań Znaków Towarowych UPRP Pani Joanny Mysłek-SzymaniakProcedura ochrony znaków towarowych”.

Nieuprawnione używanie znaków towarowych w Internecie przez osoby trzecie staje się coraz większym problemem ich właścicieli. Znaki towarowe już nie tylko kuszą podmioty, które spekulacyjnie rejestrują domeny zawierające cudze znaki w celu późniejszej odsprzedaży, ale coraz częstszym zjawiskiem staje się posługiwanie się renomowanymi znakami towarowych osób trzecich w wyszukiwarkach internetowych. Najnowsze orzecznictwo ETS wyznacza wskazówki interpretacyjne pojęcia używania i dozwolonego używania znaków towarowych osób trzecich.


  •