Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2008-09-19

XXVII Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych w Cedzynie

W dniach 15-19 września 2008 r. odbyło się w Cedzynie XXVII Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych zorganizowane wspólnie przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Radę Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych, Europejski Urząd Patentowy, Politechnikę Świętokrzyską oraz Wyższą Szkołę Handlową w Kielcach.


Program seminarium obejmował wykłady, prezentacje i wystąpienia przygotowane przez wybitnych ekspertów z dziedziny ochrony własności przemysłowej. W tym roku tematyka obrad poświęcona była głównie zagadnieniom prawnym, a w szczególności problematyce funkcjonowania regulacji unijnych w Polsce. Omówione zostały także nowelizacje prawa polskiego w odniesieniu do ustawy o rzecznikach patentowych oraz zmiany przepisów w zakresie ochrony części zamiennych określane jako tzw. klauzula napraw. Przedstawiciele Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej przedstawili także aktualne zagadnienia związane z procedurami przed UPRP o udzielenie praw wyłącznych. W programie obrad znalazła się również tematyka dotycząca roli rzeczników patentowych we wspieraniu działań proinnowacyjnych oraz omówienie programów rządowych ukierunkowanych na rozwój innowacyjności.

Prezentacje: