Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-01-16

Urząd Patentowy RP nagrodzony za wieloletnią współpracę z Kujawsko-Pomorską Agencją Innowacji

W dniu 16 stycznia 2019 r., w Centrum Targowym PARK w Toruniu, odbyła się uroczystość z okazji 5-lecia istnienia Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji sp. z o.o.

Jubileuszowi towarzyszyły prezentacje dotyczące głównych projektów prowadzonych przez Agencję tj. „Funduszu Badań i Wdrożeń” oraz „Funduszu Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy”. Wydarzeniu towarzyszyło także wystąpienie przedstawicieli Urzędu Patentowego RP z Warszawy, którzy zaprezentowali nowy projekt wdrażany przez Urząd i zatytułowany „Własność intelektualna w Twojej firmie”. Przedstawiciele Urzędu otrzymali honorowy dyplom z podziękowaniem za wieloletnią i efektywną współpracę z Kujawsko-Pomorską Agencją Innowacji. Nie zabrakło także podziękowań oraz występów gości specjalnych. Uroczyste podziękowania od Prezesa KPAI Macieja Krużewskiego, otrzymał Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusz Kurzawa oraz Pełnomocnik Województwa ds. Nauki i Innowacyjności prof. dr hab. Bogusław Buszewski. W imieniu Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nagrodę odebrał Jacek Gajewski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki. Nagrody zostały wręczone również przedstawicielom UMK, UKW, UTP oraz Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Stoiska targowe zorganizowali także Grantobiorcy. Pojawiły się między innymi takie firmy jak: Wojskowe zakłady lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, PESA Bydgoszcz S.A., Mikro Development, Optiguard, 3WAY, FlexHR, eCOM, Cityspace, Youartme, Fundacja Centrum Badań i Ochrony Środowiska Człowieka „Habitat”. Nie zabrakło również przedstawicieli BGK oraz Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Na zakończenie jubileuszowego spotkania odbyły się także warsztaty z udziałem Grantobiorców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.


  •