Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2018-08-16

37. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych w Cedzynie

17-21 września 2018 r.

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w 37. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych, które odbędzie się w dniach 17-21 września br. w Cedzynie k/Kielc.

W ramach seminarium zaprezentowanych zostanie wiele kwestii niezwykle istotnych dla efektywnego zarządzania własnością intelektualną w placówkach naukowych, dotyczących między innymi: transferu technologii, ochrony wyników badań naukowych, prowadzenia analiz patentowych, procedur uzyskiwania ochrony patentowej, naruszeń praw własności przemysłowej, jak również prawa autorskiego. Zagadnienia te zostaną przedstawione przez grono wybitnych specjalistów reprezentujących liczne ośrodki naukowe w Polsce zajmujące się problematyką własności intelektualnej.

Podczas seminarium zaplanowano również analizę studium przypadków z udziałem ekspertów urzędów patentowych: polskiego i europejskiego, a także warsztaty dotyczące wyceny wartości niematerialnych i prawnych, metody TRIZ oraz konstruowania umów w zakresie prawa autorskiego.

Seminarium odbywa się w ramach obchodów 100-lecia ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, w tym powołania Urzędu Patentowego oraz ustanowienia zawodu rzecznika patentowego. Wszystkie przedsięwzięcia realizowane w ramach Jubileuszu zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia. Szczegółowych informacji na temat zgłoszeń oraz organizacji Seminarium udziela p. Grażyna Krawczyk, e-mail: gkrawczyk@uprp.pl


  •