Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2018-07-20

1st Visegrad Clusters Congress - V4 companies-regional leaders in the time of 4.0 industrial revolution*

Związek Pracodawców Klastry Polskie zaprasza do uczestnictwa w kongresie międzynarodowym 1st Visegrad Clusters Congress, który odbędzie się w dn. 25-26 września 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Hasło przewodnie wydarzenia brzmi V4 companies-regional leaders in the time of 4.0 industrial revolution.

1st Visegrad Clusters Congress (V4 companies-regional leaders in the time of 4.0 industrial revolution) to już drugie spotkanie organizacji klastrowych Grupy Wyszehradzkiej organizowane przez ZP Klastry Polskie, w ramach projektu współfinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki z siedzibą w Bratysławie. W trakcie konferencji, która zaplanowana jest na wrzesień br. omawiane będą problemy związane z funkcjonowaniem klastrów w regionie V4. Spotkanie służy stworzeniu przestrzeni wymiany doświadczeń, rozwiązywania problemów i budowania sieci osób zaangażowanych w działalność klastrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Kongres będzie okazją do zaprezentowania partnerom z Grupy Wyszehradzkiej polskich doświadczeń klastrowych stanowiących efekt współpracy środowiska przedsiębiorców, polskiej nauki oraz wsparcia otrzymywanego ze strony administracji publicznej, zarówno samorządu lokalnego jak też administracji centralnej i instytucji wspierających biznes i naukę.

Kluczowym tematem dyskusji i prezentacji będą m.in. bliższa współpraca podmiotów z regionu V4 oraz Industry 4.0: Czwarta rewolucja przemysłowa – wpływ na transformację biznesu i zmianę sposobu funkcjonowania klastrów.

Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Rozwoju i Inwestycji, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Krajowy Punkt Kontaktowy, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskie, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Gliwice.

Partnerzy wydarzenia: Únia klastrov Slovenska (Slowacja), Moravský letecký klastr (Czechy), Szoftveripari Innovációs Pólus Klaszter (Węgry), Śląski Klaster Lotniczy oraz Alior Bank S.A.

Patroni medialni: Gazeta Polska, Rzeczpospolita, Niezależna antena Polskie Radio 24.

Współorganizator wydarzenia: Politechnika Śląska

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.
  •