Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2018-07-20

CopyCamp 2018 - międzynarodowa konferencja o społecznych i ekonomicznych aspektach prawa autorskiego

W dniach 5 i 6 października w Warszawie odbędzie się VII konferencja CopyCamp organizowana przez fundację Nowoczesna Polska. Jest to unikalna szansa na poznanie najnowszych trendów w dziedzinie „własności intelektualnej”, przez bezpośredni kontakt z europejskimi i światowymi autorytetami.

To konferencja o prawie, ale nie konferencja prawnicza. Uczestnicy dzielą się doświadczeniami w międzynarodowym, interdyscyplinarnym gronie artystów, ekspertów, naukowców i działaczy społecznych.

Konferencji towarzyszą warsztaty prawno-autorskie dla projektantów i twórców gier komputerowych. Będzie można się także nauczyć obliczania odszkodowań za naruszenia prawa autorskiego, skonsultować możliwość ochrony wzornictwa w Urzędzie Patentowym oraz zagrać w grę karcianą o prawie autorskim.

Wystąpi ponad trzydzieści prelegentek i prelegentów, m.in.

  • Brigitte Vézina , kanadyjska prawniczka z doświadczeniem w WIPO i UNESCO, badaczka prawnych aspektów ochrony kultur i prawa mody w Centre for International Governance Innovation, która opowie o zawłaszczeniach w modzie.
  • Will Slauter , autor „Who Owns the News? A History of Copyright” nakreśli ciekawe tło dla debaty o planowanych przez UE dodatkowych prawach dla wydawców prasy.
  • Eleonora Rosati (University of Southampton, EDHEC Business School, Queen Mary University of London), redaktorka Journal of IP Law & Practice, blogerka IPKat oraz The 1709 Blog, przedstawi zasady sądowego blokowania stron internetowych.
  • Jane Secker , specjalistka od edukacji prawno-autorskiej i cyfrowej (City, University of London) i zarządzający prawami autorskimi na University of Kent Chris Morrison zaprezentują swoją grę karcianą o prawie autorskim.

Wstęp wolny, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie CopyCamp. Konferencja odbędzie się w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym.

Tegoroczna, VII edycja konferencji organizowana jest w partnerstwie z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS oraz Google Polska.

Kontakt do organizatora: krzysztof.siewicz@nowoczesnapolska.org.pl


  •