Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2017-09-14

Wykład otwarty organizowany z okazji XXI Festiwalu Nauki w Warszawie - 28 września 2017 r.

Jak zarobić na wynalazku i uchronić się przed kradzieżą pomysłów?

Infekcje powodowane przez lekooporne bakterie stają się obecnie coraz większym problemem medycyny na całym świecie, a na podstawie obserwacji tempa spadku skuteczności antybiotyków naukowcy prognozują, że problem ten może w ciągu najbliższych dekad przewyższyć śmiertelnym żniwem nawet schorzenia nowotworowe.

W Amber Laboratories za pomocą nowoczesnej aparatury badawczej weryfikujemy dane odnalezione w starodrukach i przekazach ludowych na temat leczniczych właściwości bursztynu bałtyckiego i staramy się opracować użyteczne medycznie rozwiązania zwalczające lekooporne bakterie.

Codziennie na rynku globalnym pojawiają się nowe wynalazki, wzory użytkowe, przemysłowe, znaki towarowe, know-how. Jednak tylko odpowiednio prowadzona polityka oraz świadomość potrzeby ochrony własności intelektualnej zabezpiecza przedsiębiorstwo przed utratą korzyści. Ochrona wyników prac naukowo-badawczych z punktu widzenia przedsiębiorstwa przyczynia się do efektywnej komercjalizacji, uzyskiwania przewagi konkurencyjnej oraz wymiernych korzyści ekonomicznych.

Podczas wykładu postaramy się w przystępny sposób opowiedzieć o profilu badań prowadzonych w Amber Laboratories oraz istotności ochrony własności intelektualnej w badaniach biomedycznych.

Wykładowcy:
Igor Kaczmarczyk
dr Piotr Zakrzewski

Termin:
czwartek, 28 września 2017 r. godz. 17:00

Miejsce spotkania:
Al. Niepodległości 188/192
00-950 Warszawa

Serdecznie zapraszamy do wizyty w Urzędzie i udziału w wykładzie!

Kontakt:
Marta Lewenstein

tel. 22 579 01 88
email: mlewenstein@uprp.pl


  •