Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-01-08

XXII Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2019”

XXII Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2019” w Moskwie organizowany jest przez firmę InnovExpo.

Wystawa odbywa się pod auspicjami Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA) oraz władz miasta Moskwa. Partnerami wystawy są: Federalna Agencja Własności Przemysłowej, Izba Przemysłowo-Handlowa Federacji Rosyjskiej, Związek Inżynierów Rosyjskich, Wszechrosyjskie Stowarzyszenie Wynalazców i Racjonalizatorów oddział Moskwa, Soyuzpatent.

Już dziewiąty raz Agencja Promocyjna INVENTOR organizuje ekspozycję kolektywną polskich wynalazków i innowacyjnych rozwiązań opracowanych w instytutach badawczych, wyższych uczelniach i innowacyjnych przedsiębiorstwach podczas salonu „Archimedes”. Patronatu ekspozycji już udzieliła Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki.

Podczas imprezy wystawcy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie innowacji techniczno-technologicznych. Udział w tego typu wystawach stwarza możliwości nawiązania współpracy z zagranicznymi partnerami w celu komercjalizacji wynalazków, a także pozwala na ocenę potencjału rynkowego prezentowanych innowacyjnych rozwiązań. Ponadto zaprezentowane podczas salonu wynalazki i innowacyjne technologie wezmą udział w konkursie rozgrywanym w 42. kategoriach tematycznych. W pracach nad oceną wynalazków bierze udział desygnowany do jury międzynarodowego przedstawiciel nauki polskiej dr inż. Krzysztof Biernat prof. PIMOT.

W dotychczasowej historii organizacji polskich kolektywnych stoisk na tej wystawie Agencja Promocyjna INVENTOR wystawiła łącznie 99 wynalazków i innowacyjnych technologii, które zdobyły uznanie jury wystawy. Obecność w ośmiu już edycjach moskiewskiego salonu zaowocowała dla wystawców 65 złotymi, 21 srebrnymi i 8 brązowymi medalami oraz wieloma nagrodami specjalnymi.

Oficjalny wyłączny przedstawiciel na Polskę – Agencja Promocyjna INVENTOR zaprasza do udziału w tegorocznej edycji salonu „Archimedes”.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o udziale w imprezie prosimy o kontakt na adres Agencji Promocyjnej INVENTOR Sp. z o.o.: e-mail: biuro@inventor-factory.pl lub telefony 22 3927817; 601 218 643; 600 921 999.