Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


Uprzejmie informujemy, że pogrzeb Śp. Pana Prezesa Sławomira Wachowicza odbył się 22 lutego w kościele św. Wincentego (murowany) na Cmentarzu Bródnowskim.

Karierę zawodową rozpoczął jako pracownik naukowy w ośrodku badawczo-rozwojowym „Instytut Tele- i Radiotechniczny” w Warszawie, gdzie zajmował się m.in. wdrażaniem innowacji technicznych oraz tematyką literatury patentowej. Po złożeniu egzaminu przed Komisją Urzędu Patentowego RP uzyskał uprawnienia do wykonywania zawodu rzecznika patentowego. Następnie pracował na stanowisku naczelnika wydziału w Centrali Zjednoczenia „Chemak” oraz na kierowniczych stanowiskach w firmach sektora energetycznego, gdzie zajmował się m.in. importem i eksportem maszyn i technologii oraz oferowaniem projektów realizowanych w ramach programów UE i na potrzeby NATO.

Uczestniczył w licznych szkoleniach i konferencjach związanych z ochroną własności przemysłowej. Był autorem licznych publikacji w tej dziedzinie. Nadzorował w Urzędzie Patentowym prace Departamentu Zbiorów Literatury Patentowej, Departamentu Informatyki oraz Departamentu Wydawnictw. Koordynował ponadto techniczną współpracę z Europejskim Urzędem Patentowym. Reprezentował Polskę jako członek Komitetu Budżetowo-Finansowego oraz Komitetu ds. Techniczno-Operacyjnych w Europejskiej Organizacji Patentowej. W latach 2005-2010 był członkiem Rady Nadzorczej Europejskiej Akademii Patentowej.

Pan Prezes Sławomir Wachowicz był człowiekiem wielkiej klasy, wszechstronnym, o wysokiej kulturze osobistej, a przy tym obdarzonym niezwykłym poczuciem humoru. Dla wielu z nas był wspaniałym przykładem dobrego Szefa, który nadzór nad wykonywaniem obowiązków służbowych łączył z szacunkiem i życzliwością w stosunku do każdego pracownika Urzędu. Takim go zapamiętamy. A przecież nie cały umieram. To co we mnie niezniszczalne trwa – wierzymy głęboko, że wartości i zasady, którym Pan Prezes był wierny, staną się także naszymi.

Łącząc się w bólu i składając najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim, dziękujemy Panu Prezesowi za wieloletnią służbę Polsce, pracę na rzecz rozwoju systemu własności intelektualnej i innowacyjności w naszym kraju, jak również wspaniałą współpracę każdego dnia.

Panie Prezesie, odpoczywaj w pokoju! Cześć Twojej pamięci!

W imieniu wszystkich pracowników, Kierownictwo Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej


  •